Hayırlı Bir Murad için Ve Her Sıkıntı Hastalıkta Okunacak Dua !

Hayırlı Bir Murad için Ve Her Sıkıntı Hastalıkta Okunacak Dua !

Bu dua tertibi ile dualara esmaların kalkanı denmektedir. İmamı ALİ Kerremullahü veche ve radiyallahü efendimizin eseri ve ihasınıdır.

Bu esma ve âyetler ile her ne arzu edersen cenabı hak ihsan buyuru. Her ne sıkıntın varsa selamete çıkar. Her türlü hastalık için şifa olur inşallah.

Öncelikle dualarımıza Rabbimizin rızasını onun yolundan ayrılmamak isteklerimizin başında olmalı. Daha sonra dünyevi ve uhrevi haram olmayan helal istekler istenir Rabbimizden.

Duaya başlamadan abdest alıp.Önce istiğfar okumalıyız. sonra salavat ve Rabbimize hamd etmeliyiz.

Duaya başlamadan “Elham hamdü lillâhi rabbil âlemin,ves salâtü ves selâmü alâ rasûlina Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ecmeıyn” burada hamd ve salavat birliktedir. İsterseniz duaya başlarken bu tesbihi okuyabilirsiniz.

Okunacak dua tertibi:

Her namazdan sonra (3) Ayetel Kürsi 19 defa “Bismillahirrahmanirrahim.Ferdün hayyün kayyûmün,Hakemün,Adlün,Kuddus,Eve men kane meyten fe ahyeynâhu ” okunur.Arkasından gücü yetersei (661) kere ” Ya Metin Yâ Mani c.c” İsmi şeriflerini okursun.Şayet okuyamazsan bu iki ismi günde bir defa oku.Şayet 5 vakit namazlardan sonra esma ve ayetleri muntazaman okumak mümkün olmazsa ya sabah yada yatsı namazındna sonra (15) Ayetel Kürsi (95) defa esma ve ayetleri okuyarak o günün adedini tamamla.Bundan sonra ya (3305) yada (661) esmaları oku.

Duaya devam müddeti (19) gündür.Bakın bu okuma arzu ve isteklerinize kavuşmak için. Nasıl tezahir ediyor hesaplayalım.

Bir günde 15 Ayetel Kürsi 95 defa esma ve ayetler okunduğuna göre ceman 110 okunmuş olur ki bu da Ali isminin muadili yani ebced degeridir.Besmele (19) Esmalar(19) harf olduğuna göre ceman 57 harf olmuş olur ki budda Ayetel kürsideki kelimelerin adedine muadildir. iki (57) de (114) olur ki bu da Kur’an-ı Kerimdeki mecmu ‘sürelerin ve “Cami’ ismi şerifinin adedine müsavidir. Bu şu demektir ki iman, ihlas ve devamla bu şekilde yapılan dua her halde seni arzuna kavuşturur.

Rabbim dünya ve ahiretiniz için hayırlı dualarınızı kabul etsin. Önce razı olduğu kullarından eylesin Amin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir